Kamera ile plaka okuma Sistemleri

Öncelikle Görüntü İşlemeden bahsedelim. Görüntü İşleme, görüntüyü dijital form haline getirmek ve bazı işlemleri gerçekleştirmek için geliştirilmiş, spesifik görüntü elde etmek veya ondan bazı yararlı bilgiler çıkarmak için kullanılan bir yöntemdir. Bu yöntemin girdisi video kesiti ve ya fotoğraf gibi bir görüntüdür. Çıktısı ise görüntünün istenilen ya da dikkat edilmesi gereken bölümüne karşılık gelir.  Genellikle Görüntü İşleme sistemi, önceden belirlenmiş sinyal işleme( Signal Processing ) yöntemlerini uygularken görüntüleri iki boyutlu sinyaller olarak ele alır.

Günümüzde işletmelerin çeşitli yönleriyle kullandıkları görüntü işleme sistemleri hızla büyüyen teknolojiler arasında yer alır. Görüntü İşleme, mühendislik ve bilgisayar bilimleri disiplinlerinde de temel araştırma alanını oluşturur.

Görüntü işleme temel olarak aşağıdaki üç adımı içerir.
· Görüntünün optik tarayıcı ile veya dijital fotoğraflarla alınması.
· Veri sıkıştırma, görüntü iyileştirme ve uydu fotoğrafları gibi insan gözü olmayan lekelenme kalıplarını içeren görüntüyü analiz etme-kullanma.
· Çıktı, sonuçların görüntü analizine dayalı olarak değiştirilmiş, kullanıma hazır hale getirme.

Kamera İle Plaka,Araç Tanıma Sistemi

Kamera ile araç tanıma , plaka tanıma gibi sistemler geliştiriyoruz.Müşterimizin isteklerine uygun sistemleri geliştiriyortuz.Tamamen otomatik görüntü işleme ile çalışan kapı sistemleri ,araç giriş çıkışlarınızı takip edebileceğiniz firmaya özel sistemleri kullanıma hazır bir şekilde teslim ediyoruz.

Bu konuda bilgi almak için buraya tıklayın